ماشین های بورینگ cnc (سوراخ تراش) مانند ماشین های  فرز سنتر با محور افقی می باشند . حرکت پیشروی بوسیله حرکت طولی محور اسپیندل که توسط انتقال و تبدیل حرکت گردشی موتور اصلی به حرکت طولی ، بوسیله گیرباکس در ماشینهای قدیمی تر و یا حرکت مستقیم محور z  آنها که موتور اصلی (تامین کننده حرکت چرخشی اسپیندل ) بر روی آن قرار گرفته شده است که توسط یک سروو موتور تامین می گردد . این ماشین ها معمولا داری حداقل 5 محور حرکت می باشند :

1-  محور حرکت طولی اسپیندل (محورw)

 2- حرکت طولی خود کلگی ماشین (محورz)

 3- حرکت بالا و پایین کلگی (محورy)

 4- حرکت عرضی میز ماشین (محورx )

 5- حرکت چرخشی میز ماشین که دارای حرکت 360 درجه می باشند (محور A  یا B )

تمامی این محورها بسته به نوع ماشین می توانند همزمان با هم حرکت کرده و یا تنها دو محور بصورت همزمان حرکت می کنند.

در این ماشینها می توان از ابزارهای سوراختراش چند لبه و یا تک لبه، کف تراش، مته، برقو، قلاویز و بطور کلی هر ابزاری که حرکت برشی آن از طریق گردش محوری تامین می گردد، توسط ابزارگیرهای زنجیری یا چرخشی که معمولا دارای ظرفیت 60 تا 100 ابزار را دارا می باشند، استفاده نمود.

از این ماشینها می توان برای ماشینکاری تمامی قسمتهای انواع قطعات سبک تا بسیار سنگین استفاده نمود و معمولا جهت سوراخ تراشی سوراخ های طولی با قطر متوسط استفاده می شوند ولی بطور کلی برای تولید انواع قالبها و هر نوع قطعات پیچیده قابلیت برنامه نویسی را خواهند داشت . خلاصه این ماشین ها یکسری از ماشینهای cnc همه کاره می باشند که در بعضی از آنها عملیاتی نظیر تعویض، مهار و انتقال رباتیک قطعات و حتی assembly  ،painting  و joining در بعضی از انواع خاص آنها انجام خواهد شد.

تمامی حقوق این سایت متعلق به شرکت سنگین تراش جاویدمهر میباشد.

Web Design by Parsian CMS, Web Hosting by Parsian Networks 2004-2019 طراحی وب با استفاده از مدیریت محتوا شبکه پارسیان, دامنه و هاستینگ توسط شبکه پارسیان 2004-2019